Neil Young, legenda rocka, reprezentant kontrkultury hippisowskiej w tym roku nie daje o sobie zapomnieć. Po niespodziewanym wydaniu albumu pt. „Letter Home” w kwietniu bieżącego roku, wokalista postanowił przypomnieć o sobie swoim miłośnikom kolejnym dziełem. W listopadzie ma się ukazać nowa płyta artysty zatytułowana „Storytone”.

Tym razem Young nie skorzystał ze studia nagrań Jacka White’a, w którym miał przyjemność wydać płytę „Letter Home” z coverami najlepszych utworów wszech czasów. Kolejna płyta ma ukazać bowiem inne oblicze artysty. Young postawi tym razem na brzmienie, dźwięk i akustyczny wymiar piosenek. Znakomity gitarzysta zaprosił do współpracy nad nową płytą orkiestrę z prawdziwego zdarzenia. Ma być lirycznie i poetycko: głos Younga na tle symfonicznych dźwięków.

Kanadyjski kompozytor podzielił się niedawno nową wersją jednej z popularniejszych piosenek w swojej karierze wyrażającą jego sprzeciw wobec niszczeniu przyrody pt. „Who’s Gonna Stand Up?”. W nowej aranżacji utworu brała udział aż 92-osobowa orkiestra oraz profesjonalny chór.

Nie ma więcej wpisów