Już tylko do 30 września młode zespoły grające shoegaze, space rock lub nawiązującą do tych gatunków muzykę alternatywną mogą zgłaszać się na czwartą edycję SpaceFestu.

Organizowany od czterech lat gdański festiwal dedykowany jest, jak sugeruje nazwa, „kosmicznej” muzyce gitarowej, zarówno w odsłonie shoegaze’owej, jak i psychodelicznej. W tym roku, podobnie jak podczas minionych edycji, organizatorzy zarezerwowali w line-up’ie miejsce dla dwóch młodych składów. Zespoły, wyłonione spośród nadesłanych zgłoszeń przez trzyosobowe jury zagrają 5 i 6 grudnia w klubie Żak.

W konkursie uczestniczyć mogą grupy, które funkcjonują na scenie od co najmniej sześciu miesięcy. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie płyty z próbką własnych kompozycji oraz, w miarę możliwości, nagraniem koncertowym. Szczegółowe informacje znajdziecie w formularzu, który dostępny jest na stronie SpaceFestu. Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu znaleźli się m.in. Judy’s Funeral, Stara Rzeka i 100% Rabbit.

Gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu będą brytyjski duet shoegaze’owy The KVB oraz Silver Apples, amerykańscy weterani muzyki psychodelicznej, których dokonania inspirowały Kraftwerk i Portishead. Oprócz tego wystąpi m.in. eksperymentalna grupa The Oscillation (UK), Duńczycy z Tales of Murder and Dust oraz wykonujący „pagan disco” Snowid. Dwudniowe karnety w cenie 50 złotych są już w sprzedaży.

Nie ma więcej wpisów