Polskę ze Szwecją łączy już nie tylko Bałtyk, ale i podobna wrażliwość muzyczna. Jej wypadkowa spotka się 30 września w warszawskich Chmurach podczas koncertu z cyklu Magic post-rock night vol. 2: Moonlite Sailor
i Spoiwa
.

Moonlit Sailor zaczynali od indie rocka. Po roku wspólnego grania skupili się na komponowaniu wyłącznie instrumentalnych utworów. W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu „A Footprint Of Feelings”. W swojej muzyce łączą wyraziste brzmienie oparte na przestrzennych melodiach, jednocześnie dając wyraz temu, co w post-rocku najlepsze. Na swoim koncie mają jeszcze trzy krążki „So Close To Life” (2009), „Colors In Stereo” (2011) i ten najnowszy, wydany w lutym 2014 roku „We Come From Exploding Stars”, który popchnął ich w stronę skojarzeń z Explosions In The Sky. I właśnie ten krążek będą promować na jedynym koncercie w Polsce.

Przed szwedzką kapelą pojawi się gdańskie SPOIWO – jeden z najbardziej obiecujących młodych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Jeszcze w tym roku ukaże się ich debiutancka EP-ka zatytułowana „Salute Solitude”. Zanim wyruszą w trasę promować debiut, wcześniej zagrają kilka koncertów, na których będzie można usłyszeć nowe kompozycje. Te, które już znamy to przede wszystkim ogromna dawka skrajnych emocji. To dźwięki z rodzaju tych, przy których czuje się wszystko albo nie czuje się nic.

Kiedy: 30.09 (wtorek)
Gdzie:
Warszawa, Chmury (ul. 11 listopada 2)
Start:
19:00
Wstęp:
23 / 30 PLN

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku!

Nie ma więcej wpisów