Mimo, że wielu z nas najlepiej słucha się muzyki, którą dobrze znamy, to prawdziwą przyjemnością jest poznawanie nowych dźwiękowych konstelacji. Drugiego października warszawska Klubojadalnia Eufemia będzie idealnym miejscem do takiej interakcji, bowiem o godzinie 20:00 odbędzie się premierowy koncert nowego wydawnictwa Feldgrau o bardzo przyjaznej nazwie „평양 7대 불가사의”. Sam występ powiązany jest z przypadającą na ten dzień premierą płyty.

Warto jednak nieco przedstawić postać samego Feldgrau, czyli Jakuba Schönhof-Wilkansa, twórcy eksperymentalnych projektów muzycznych: samego Feldgrau, Dziecka czy formacji Astrid Lindgren, w której występuje.

Rodowity poznaniak od 2009 roku publikuje głównie poezję w mediach drukowanych i internetowych (m.in.: RWA, Czas Kultury, Pogranicza, Zeszyty Poetyckie, Wakat, Wyspa, Rita Baum, Cegła, Helikopter), a jego anglojęzyczne wiersze ukazały się w USA – Breadcrumb Scabs, Calliope Nerve, Gutter Eloquence, Warwick Unbound. roku 2011 ukazał się jego debiutancki tomik poezji „Obcokrajowiec”, który odnosił się do rocznego pobytu w Afryce Wschodniej.

Dodatkowym powodem zjawienia się na tym koncercie będzie występ dwóch innych kojarzyonych z wytwórnią FYH! osobistości: técieu – przedstawicielki noisowego umiłowania, oraz Macieja Sławskiego, który przedstawiać będzie swą twórczość pod genderowym pseudonimem Skinny Girls.

Kiedy: 02.10 (czwartek)
Gdzie:
Warszawa, Klubojadalnia Eufemia (ul. Krakowskie Przedmieście 5)
Start:
20:00
Wstęp:
10 PLN

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku!

Nie ma więcej wpisów