Odkąd The Libertines wrócili na scenę, nie ustają plotki o nowym albumie. Kończąc niedzielny koncert w londyńskim Alexandra Palace, Pete Doherty zapowiedział, że już wkrótce dostaniemy premierowe numery. Czyżby cierpliwość się opłaciła?

Następnym razem, kiedy damy koncert w Anglii, zagramy prawdopodobnie kilka piosenek z nowego wydawnictwa, powiedział wokalista, żegnając się publicznością. The Libertines zagrali trzy wyprzedane koncerty w Alexandra Palace, nie zaprezentowali jednak żadnych nowości. W tym tygodniu zespół rozpoczyna trasę koncertową po Europie, która obejmie m.in. Berlin i Düsseldorf.

Pierwsze pogłoski o następczyni wydanej przed 10 laty płyty „The Libertines” pojawiły się już w czerwcu tego roku. Chcielibyśmy zrealizować wszystkie pomysły, których nie dokończyliśmy wcześniej, wszystkie piosenki, których nigdy nie zagraliśmy dla nikogo innego, które wisiały w powietrzu, powiedział Doherty w wywiadzie dla The Daily Record. Chcielibyśmy też wypróbować kilka nowych pomysłów, więc nie byłyby to tylko starocie.

Również Carl Barât, pytany w lipcu przez NME o plany wydawnicze, powiedział, że nowy materiał „zawsze” był w planach. Chciałbym, żebyśmy zrobili coś świeżego. Potrzebujemy tylko trochę czasu, przyznał gitarzysta i wokalista grupy. Zdaniem Barâta, trzeci album studyjny miałby ukazać się w przyszłym roku.

W niedawnym wywiadzie, udzielonym dla francuskiej telewizji D8, Doherty przyznał, że chciałby, aby produkcją nowej płyty zajął się Jack White.

The Libertines wrócili na scenę po dziesięciu latach (nie licząc krótkiej reaktywacji z 2010 roku) za sprawą lipcowego koncertu w Hyde Parku. Zespół aktywnie koncertuje mimo zaangażowania jego członków w inne projekty, takie jak The Jackals Carla Barâta, o którym pisaliśmy niedawno.

Nie ma więcej wpisów