Mr. Oizo to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli francuskiego surowego elektronicznego uderzenia. Na 17 listopada zapowiedziano premierę jego najnowszego albumu pt. „The Church”, który jest promowany singlem „Machyne”.

„The Church” będzie już ósmym longplayem francuskiego kompozytora. Poprzednie albumy to m.in.: „Analog Worms Attack” (1999), „Rubber LP” (wraz z Gaspardem Auge z Justice) (2010) czy ostatnie wydawnictwo pod tytułem „Stade 3” (2012). Największy rozgłos przyniósł mu jednak singiel z 1999 roku pt. „Flat Beat”. Niesamowity utwór utrzymany w stylistyce electro podbił klubowe parkiety. Co więcej w teledysku wystąpiła już kultowa żółta postać, a mianowicie żółta maskotka o imieniu Flat Eric, która stała się de facto najbardziej rozpoznawalnym symbolem artysty.

Album będzie zawierał 10 utworów. Jak zwykle tytuły piosenek mają specyficzne dziwaczne tytuły np. „Bear Biscuit”, „Mass Doom” czy „iSoap”. Jest to kolejny znak rozpoznawczy francuza. Na albumie znajdzie się również kolaboracja z holenderskim producentem Bartem B Morem. Album zostanie wydany przez wytwórnię „Brainfeeder”.

Pełna tracklista wygląda następująco:
01. „Bear Biscuit”
02. „Ham”
03. „Destop”
04. „Dry Run” feat. Bart B More
05. „Mass Doom”
06. „Machyne”
07. „iSoap”
08. „Torero”
09. „Memorex”
10. „The Church”

Nie ma więcej wpisów