Wrocławski duet SKALPEL wydaje trzeci album w karierze. Kiedy w 2004 roku Marcin Cichy i Igor Pudło wydali swoją pierwszą płytę w legendarnej wytwórni „Ninja Tune” przedstawiono ich jako ciekawy projekt z odległego kraju. Obecnie po kilku latach w branży, wydaniu dwóch bardzo dobrych nu jazzowych albumów wracają z nową płytą jako znany zespół posiadający renomę. Najnowszy longplay nosi tytuł „Transit” i będzie zawierał bardzo atrakcyjne i nieznane muzyczne oblicze muzyków.

Skalpel to polscy producenci i DJ’je – Marcin Cichy i Igor Pudło. Muzycznie lokują się gdzieś w okolicach The Cinematic Orchestra, ale idą w bardziej minimalistycznym, wschodnio-europejskim kierunku. Dryfujące, melodyjne klimaty i basy zagarniane są w odpowiednim kierunku przez konkretną, wiodącą prym perkusję. Tak można opisać brzmienie tworzone przez Wrocławian. O klasie Skalpela świadczy też fakt, że obaj DJ’e są stałymi i oficjalnymi współpracownikami słynnej audycji duetu Coldcut „Solid Steel”, prezentowanej w Londynie od ponad 10 lat. Inspiracją do napisania nowego albumu była muzyczna podróż po Europie i obu Amerykach.

Tytuł płyty „Transit” oznacza transformację, wejście na wyższy poziom. Jest to przejście od muzyki samplowanej do elektronicznej produkcji. W rezultacie ewolucji Panów powstaje globalny album w którym spotykają się międzynarodowe brzmienia różnych muzycznych światów. Na pewno kilka nowych kompozycji będzie można usłyszeć już w najbliższy weekend, gdyż duet wystąpi na „FreeFormFestival” w sobotę 4 października na „Second Stage”. Premiera płyty będzie miała miejsce 10 października. Album zawiera 12 utworów. Oto ich tytuły:

01. „Siesta”
02. „Simple”
03. „Sound Garden”
04. „If Music Was That Easy”
05. „Snow”
06. „Saragossa”
07. „Transit”
08. „Sea”
09. „Sigma”
10. „Surround”
11. „Switch”
12. „Sunset”

Poniżej utwór z EP-ki pt. „Simple”, która była preludium do albumu „Transit”.

Nie ma więcej wpisów