Do końca 2014 roku zostały jeszcze prawie trzy miesiące. Organizatorzy festiwali, a co za tym idzie fani tych imprez, już żyją rokiem 2015. Na początku września ruszyła sprzedaż biletów na Open’er Festival. Wczoraj dowiedzieliśmy o zmianie adresu Orange Warsaw Festival. W minioną niedzielę zaś otrzymaliśmy kilka informacji na temat kolejnej edycji Tauron Nowa Muzyka.

Katowicka impreza jest jedną z najciekawszych imprez na polskiej mapie festiwalowej. Przede wszystkim ze względu na muzykę, którą prezentuje. Organizatorzy nie boją się zapraszać mało znanych artystów, którzy stawiają na scenie pierwsze kroki, ale tworzonymi przez siebie dźwiękami nieraz zawstydzają bardziej uznanych kolegów. Dużym atutem Nowej Muzyki jest też miejsce, w którym się odbywa – Muzeum Śląskie. To tak naprawdę teren nieczynnej już kopalni węgla kamiennego, pełen starych ceglanych budynków z charakterystycznym szybem górniczym. Razem tworzy to industrialny klimat, tak bliski naturalnemu środowisku młodych, alternatywnych muzyków.

Tegoroczna edycja Tauron Nowa Muzyka nie ustrzegła się przed plagą odwołanych występów, która nawiedziła Polskę. Tuż przed rozpoczęciem festiwalu z rozkładu wypadło nazwisko, które najbardziej elektryzowało jego uczestników – Chet Faker. Spotkało się to z ogromnym niezadowoleniem fanów i wieloma słowami krytyki pod adresem organizatorów. Mimo to, niezrażeni tym niepowodzeniem, krótko ponad miesiąc po udanym tegorocznym festiwalu ogłosili datę kolejnej edycji! Jubileuszowa, dziesiąta odsłona Tauron Nowa Muzyka odbędzie w dniach 20 – 23 sierpnia 2015 roku. Oczywiście w Muzeum Śląskim. Pierwsza pula biletów Early Bird w cenie 200 zł jest już dostępna w punktach sprzedaży.

Walka o nasza uwagę i obecność na festiwalach w 2015 roku już trwa, pomimo że nie znamy jeszcze żadnego artysty, który dla nas wystąpi. Nie można zapominać, że wiele imprez jeszcze milczy, być może szykując się do ofensywy z zaskoczenia. Zapowiada się na powtórkę gorącego sezonu 2013, kiedy organizatorzy zewsząd kusili nas wyjątkowymi gwiazdami.

Nie ma więcej wpisów