Nareszcie! Po siedmiu latach od ostatniego albumu dostępnego dla szerszej publiczności oraz wielu zapowiedziach i plotkach otrzymaliśmy konkretną informację dotyczącą nowego wydawnictwa Wu-Tang Clan. Grupa co prawda nagrała na początku tego roku podwójny album, jednak został on wydany tylko w jednym egzemplarzu.

„The Wu – Once Upon A Time In Shaolin” to podwójny krążek, który światło dzienne ujrzał w niezwykle limitowanej edycji sztuk jeden. Składa się na niego 31 kawałków, łącznie trwających 128 minut. Płyta umieszczona w srebrnym, wykonanym przez brytyjskiego artystę pudełku wyruszała w tournée po muzeach, gdzie wystawiana jest jako dzieło sztuki. Po tej trasie zostanie sprzedana, jak mówi zespół, za miliony. Fani Wu-Tang Clan liczą, że szczęśliwy nabywca udostępni materiał za darmo w internecie.

Czekając na ten moment, już 28 listopada będziemy mogli cieszyć się innym, nieco krótszym, ale dostępnym dla szerokiej publiczności albumem. „A Better Tommorow” składa się z ośmiu piosenek, w tym dwóch instrumentalnych. RZA, jeden z członków Wu-Tang Clan mówi, że muzycznie płyta jest podróżą gościa, który przechodzi przez trudny czas, próbuje znaleźć samego siebie i w końcu zdaje sobie sprawę, ze najlepszym wyjściem jest zostawić przeszłość za sobą i pracować nad lepszym jutrem. Tego samego dnia do sprzedaży trafi limitowana edycja trzech tysięcy przenośnych głośników, których patronem jest właśnie RZA. Zostanie do nich dołączona limitowana edycja „A Better Tommorow”.

Tracklista „A Better Tommorow”:
1. „Ruckus in B Minor”
2. „Ron O’Neal”
3. „Mistaken Identity”
4. „Keep Watch”
5. „Never Let Go”
6. „Mistaken Identity” (Instrumental)
7. „Never Let Go” (Instrumental)
8. „Big Horn”

Nie ma więcej wpisów