Maroon 5 opublikował niedawno nowy teledysk do piosenki pt. „Animals” promującej nowy album grupy pt. „V”. W kontrowersyjnym klipie wokalista zespołu, Adam Levine pracuje w mięsnym sklepie, a po godzinach pracy oddaje się obsesyjnej przyjemności śledzenia obiektu swoich westchnień (warto nadmienić, że kobieta występująca w teledysku, Behati Prinsloo, to prywatnie żona wokalisty). Jakby stalkingu w klipie było mało, Levine – psychopata wyobraża sobie i emanuje potworną żądzą usidlenia swojej „miłosnej ofiary” we własnej sypialni, na wspólnym prysznicu pełnym krwi kończąc. Marzy o złapaniu swojej wybranki i… zjedzeniu jej żywcem.

Największa amerykańska organizacja RAINN (the Rape, Abuse, Incest National Network), wspierająca i walcząca m.in. z przemocą na tle seksualnym, postanowiła wydać oficjalne oświadczenie na temat szokującego klipu Maroon 5. Billboard opublikował oficjalną wypowiedź przedstawicieli stowarzyszenia, którzy uważają „Animals” za skandaliczny pomysł gwiazd muzyki: Teledysk zespołu Maroon 5 do piosenki pt. „Animals” jest niebezpiecznym opisem wyobraźni każdego prześladowcy i promuje napaść seksualną. Nikt, pod żadnym pozorem, nie powinien mieszać i łączyć ze sobą dwóch odrębnych ze sobą światów: przestępstwa na tle kryminalnym oraz romansu dwojga ludzi. Trywializowanie takiej zbrodni, jaką jest prześladowanie drugiego człowieka, nie powinno mieć nigdy miejsca w muzycznej branży rozrywkowej.

Sami zainteresowani na razie milczą i nie komentują sprawy. Jeszcze przed ukazaniem się klipu Adam Levine opowiadał o nim z zadowoleniem i poruszeniem w wywiadzie z Access Hollywood: Jestem bardzo podekscytowany teledyskiem do „Animals”. Wpadłem na zwariowany pomysł, bardzo mroczny, dziwny… To istne szaleństwo!

Co Wy sądzicie o najnowszym teledysku Maroon 5 do piosenki pt. „Animals”? Szalona i pomysłowa interpretacja czy gruba przesada?

Nie ma więcej wpisów