Juno Reactor to formacja, która obecna jest na scenie muzyki elektronicznej od początku lat ’90 i ma na swoim koncie 8 płyt, z których cześć uważana jest za ponadczasowe dzieła nie tylko muzyki goa trance, ale elektroniki w ogóle. Nie można też pominąć faktu, iż Juno Reactor współtworzyła muzykę m.in. do serii „Matrix”, „Mortal Kombat”, „Texhnolyze”, czy „Desperado”.

Juno Reactor to grupa muzyków i tancerzy, która w 2015 roku będzie obchodzić ćwierćwiecze swojej twórczej działalności. Jej liderem jest Ben Watkins – artysta, kompozytor, wizjoner. Jego przesłaniem nie tylko muzycznym ale i życiowym jest hasło „Uratujmy Ziemię z rąk korporacyjnych bandytów”. Jest jednym z pionierów brzmienia goa trance, a specyficzne widowisko muzyczno-wizualne, którego jest głównym reżyserem wprowadza uczestników na wyższy poziom odczuwania i postrzegania. Dzieje się tak, gdyż Ben Watkins inspiruje się hinduską kulturą oraz filozofią. W muzyce Juno Reactor można znaleźć wiele odwołań do dalekowschodnich sposobów postrzegania świata, ludzi, życia.

25 lat muzycznej działalności, 8 albumów, pisanie muzyki filmowej, występy w wielu miejscach na świecie (w tym roku występ na „Burning Man”!) to wynik świadczący o najwyższej klasie artystycznej i olbrzymim doświadczeniu. Kumulacja energii Juno Reactor będzie miała miejsce 11 października w klubie „Fabryka”. Spodziewać się można specjalnych dekoracji i audiowizualnego pokazu na maksymalnym poziomie. Występ jest organizowane we współpracy z muzyczno-wizualnym kolektywem „Egodrop”, który zajmuje się promowaniem i organizowaniem wydarzeń związanych z muzyką psy-trance. Juno Reactor wystąpi w następujacym składzie: Ben Watkins (elektronika), Budgie (perkusja), Mali Mazal (taniec, perkusja), Taja Devi (wokale), Amir Haddad (gitara). Poniżej link do nagrania video, które zapowiada występy zespołu w roku 2014.

Nie ma więcej wpisów