Dobre polskie zespoły nie śpią, a już napewno nie śpi Digit All Love. Z nowymi dźwiękami tegorocznego albumu „Augusta” formacja rusza w jesienną trasę koncertową po Polsce.

Co musicie wiedzieć o tym zespole? Jest to grupa ze sporym stażem muzycznym, bo powstała już dziewięć lat temu we Wrocławiu. W 2007 roku wydała swój debiutancki album „DIGITALLOVE”, w 2010 powstał zaś „V [fau]”. Najświeższe wydawnictwo to „Augusta”, która premierę miała w wakacje tego roku. Filarem zespołu jest Maciej Zakrzewski, komponujący w nim od czasów założenia. Początkowo śpiewała Natalia Grosiak (Mikromusic), zaś po jej odejściu tę rolę przejęła Joanna Piwowar Antosiewicz. Jest ona autorką tekstów, współkompozytorką oraz zmysłowym głosem przeprowadzającym nas przez utwory z nowej płyty.

Być może nowe brzmienie płyty różniące się od wcześniejszych spokojniejszych klimatów, jest kwestią świeżej osoby w składzie zespołu? Na ostatnim krążku znajdziemy bowiem zdecydowanie więcej mrocznych, elektronicznych brzmień i pulsującego rytmu. Formacja ciągle zgrabnie łączy różne style, bo nowoczesne brzmienie doprawiane są dźwiękami żywych instrumentów, m.in. smyczków. Digit All Love to jeden z tych polskich zespołów, na które warto mieć oko. Już niedługo zagrają w Krakowie, Tychach, Warszawie i Wrocławiu. To co, widzimy się na którymś z koncertów?

Kiedy: 18.10 (sobota)
Gdzie: Kraków, Klub Alchemia
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł
Zapisz się na to wydarzenie na facebooku.

Kiedy: 19.10 (niedziela)
Gdzie: Tychy, Gramoffon
Start: 19:00
Wstęp: 15 zł / 20 zł
Zapisz się na to wydarzenie na facebooku.

Kiedy: 21.10 (wtorek)
Gdzie: Warszawa, Makulatura
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł

Kiedy: 22.10 (środa)
Gdzie: Wrocław, Bezsenność
Start: 19:00
Wstęp: 20 zł / 25 zł
Zapisz się na to wydarzenie na facebooku.

Nie ma więcej wpisów