JUDAS PRIEST prawdziwi mistrzowie heavy metalu w przyszłym roku zagrają w Łodzi. Są jednym z niewielu zespołów heavy metalowych, które osiągnęły tak spektakularny sukces. Grają i wydają od 40 lat. Grupa zaprezentuje polskiej publiczności materiał z nowego albumu pod tytułem „Redeemer of Souls”. Ich obecność w muzyce i wpływ na nią pozostaje na rekordowo wysokim poziomie, o czym świadczy wydawnictwo „Nostradamus”, prawdopodobnie najlepszy album w ich karierze. Dodatkowo zdobyli nagrodę Grammy za „Best Metal Performance”. JUDAS PRIEST od lat grają dla milionów fanów na całym świecie. 27 czerwca łódzka Atlas Arena odczuje moc ich ciężkiego grania.

Zespół został założony we wczesnych latach 70. w Birmingham w Wilekiej Brytanii. Po wczesnych albumach „Rock Rolla” i „Sad Wings of Destiny” Judas Priest zaskoczyli wydając kolejne coraz lepsze albumy oraz prawdziwe heavy metalowe klasyki „Sinner”, „Diamonds and Rust”, „Hell Bent for Leather” i „The Green Manalishi (With the Two Pronged Crown)”. JUDAS PRIEST był jednym z pierwszych zespołów metalowych, który prezentował się w skórze i studach – wygląd, który ostatecznie przyjęty został jako oficjalny dla fanów metalu na całym świecie.

Można powiedzieć, że JUDAS po prostu królował w latach 80, i nie miał sobie równych. W 2008 roku ukazał się podwójny album „Nostradamus”, który zadebiutował na jedenastym miejscu na Billboard 200. W 2009 roku zespół rozpoczął obchody trzydziestej rocznicy wydania „British Steel” i ruszył w trasę, by następnie wydać rozszerzoną edycję płyty, a w 2010 DVD z koncertu. W 2011 roku Downing ogłosił, że opuszcza zespół, który postanowił kontynuować swoją działalność wraz z nowym gitarzystą Richiem Faulknerem. W 2014 roku „Redeemer of Souls” zadebiutował na liście Billboard 200 na miejscu szóstym – najwyższym w Stanach Zjednoczonych w całej karierze zespołu (album trafił także do Top 10 na listach na całym świecie). Bilety na koncert w Łodzi już są dostępne.

Nie ma więcej wpisów