Wraz z 6 października nadeszła premiera nowego krążka Johna Portera. Wydawnictwo jest kontynuacją poprzedniego albumu „Back In Town”, a co za tym idzie drugą pozycją w planowanej trylogii mrocznego rocka w wydaniu artysty.

Od ostatniego wydawnictwa minęły 3 lata, przez ten czas fani Portera zdążyli zatęsknić za nowymi utworami pełnymi mocnych brzmień gitar i charakterystycznego wokalu. Utwór „Honey Trap” promuje najnowszy album pod tym samym tytułem. Czego możemy się spodziewać? Na płycie „Honey Trap” opowiadam o miłych kobietach, które mogą cię wykorzystać do bardzo niegrzecznych celów – mówi artysta. Te słowa brzmią intrygująco, co jest sporą zachętą do zapoznania się z materiałem.

Promujący singiel daje mocno odczuć klasyczne, rockowe granie. Albumem tym powraca brzmieniowo do swojego debiutanckiego albumu „Helicopters”. Utwory nagrywane na żywo oraz zastosowanie oldschoolowej technologii porywają nas do czasów młodości i inspiracji muzycznych Portera. Od strony produkcji stoi Phil Brown, który za sobą ma współpracę z tak wielkimi artystami jak Led Zeppelin, Bob Marley czy Jimi Hendrix.

Oto utwory, które znajdują się na płycie:
1. „My Dark Places”
2. „In The Blue Room”
3. „Honey Trap”
4. „Light On a Darkened Road”
5. „Night Smoke”
6. „Where The Sun Never Shines”
7. „Black With The Blues”
8. „Love Didn’t Save You”
9. „Dreaming Of Drowning”
10. „No Place To Go”
11. „Outta My Bed”
12. „Something New”

Nie ma więcej wpisów