Początek grudnia będzie stał pod znakiem najlepszych post-punkownych dźwięków. Legendarny zespół SWANS przyjeżdża wtedy do Polski i zagra aż trzy koncerty. Amerykańska grupa, na której czele stoi znakomity wokalista i gitarzysta, Michael Gira pojawi się 1 grudnia w klubie Eskulap w Poznaniu, 2 grudnia w B90 w Gdańsku, a na koniec, 3 grudnia zagra w warszawskim Basenie.

Bez wątpienia lata 80. należały do nich. To w tym czasie nagrali kilkanaście studyjnych albumów, które zaskakiwały fanów coraz to nowszymi i oryginalniejszymi brzmieniami. SWANS lubią eksperymentować i poszukiwać nowych muzycznych aranżacji. Zespół zrobił kilkunastoletnią przerwę na muzycznej scenie, ale reaktywował się w 2010 r. i w obecnym, nieco zmienionym składzie wydał już trzy albumy. Premiera ostatniego z nich pt. „To Be Kind” miała miejsce w maju b.r. Krążek zebrał same pozytywne recenzje. Krytyków zachwyciło niezwykłe połączenie głośnego rocka z psychodelicznymi brzmieniami, które uznali za muzyczne mistrzostwo świata.

Zespół wywodzi się z nowojorskiego ruchu no wave, a swoją muzyczną karierę rozpoczął w 1982 r. Jeśli marzy Wam się energetyczny, iście rockowy koncert, musicie wybrać się na jeden z wyżej wymienionych i oddać się muzycznym przyjemnościom, które zaserwuje Wam SWANS. Nie będziecie żałować!

Nie ma więcej wpisów