Już 3 listopada zostanie wydany 2-płytowy album „Phonovisions Symphonic Orchestra” Waxa Tailora. Album to muzyczny eksperyment łączący hip-hop z muzyką symfoniczną. Wax stworzył audio-wizualną ucztę dla miłośników muzycznych różnorodności. Udostępnione w sieci fragmenty koncertu na którym zarejestrowano materiał na CD i DVD ukazują fantastycznie zrealizowany koncept tego niecodziennego połączenia.

Wax Tailor to francuski przedstawiciel brzmień z pogranicza hip-hopu i downtempo. Ma na swoim koncie 4 wydawnictwa, dzięki którym zdobył światowy rozgłos. Jest artystą niezależnym i odważnie realizującym swoje muzyczne pomysły. Ostatni album kompozytora pt. „Dusty Rainbow From The Dark” był przełomowym w jego karierze. Dzięki niemu Wax zdobył międzynarodowe uznanie. Tym samym wzmocnił swoją pozycję jako artysta, co dało impuls do następnego projektu i albumu live, jakim jest „Phonovisions Symphonic Orchestra”.

Nowe wydawnictwo to połączenie hip-hopu i muzyki symfonicznej. W tym przedsięwzięciu brało udział 35 muzyków orkiestry symfonicznej, 17 osobowy chór, 3 MC, wokalistka i Tailor, który był centralną osobą na scenie. Materiał na album został nagrany we francuskim mieście Lille w The Sebastopol Theatre. Wydawnictwo będzie składało się z dwupłytowego albumu CD, filmu DVD oraz 40 stronicowej książki. Nie zapomniano również o miłośnikach winylowych brzmień – całość będzie dostępna również na czterech płytach winylowych. Pierwszym singlem promującym „Phonovisions Symphonic Orchestra” jest utwór „Que Sera”, do którego nagranie na żywo możecie zobaczyć poniżej. Premiera płyty 3.11.2014.

Nie ma więcej wpisów