The Seshen udostępnia świeży singiel „Oblivion”, który promuje najnowsze EP zespołu pt. „Unravel”. „Oblivion” to drugi singiel promujący nowe wydawnictwo. Trzeba przyznać, że zarówno pierwszy jak i drugi singiel pod względem muzycznym i wizualnym są prawdziwymi perełkami. Wysoki poziom dwóch utworów to zapowiedź solidnego materiału z EP-ki.

The Seshen to siedmioosobowa formacja z okolic San Francisco. Założyli ją basista i producent Aki Ehara, bębniarz Chris Thalmann, klawiszowiec Mahesh Rao, grający na przeróżnych instrumentach perkusyjnych Mirza Kopelman, obsługujący samplery Kumar Butler oraz wokalistki Lalin St. Juste i Akasha Orr. Jako swoje inspiracje wymieniają m.in. J Dillę, Erykah Badu, Little Dragon i Beach House, a ta stylistyczna różnorodność bardzo dobrze prezentowała się na albumie zatytułowanym po prostu „The Seshen”.

Zespół dorobił się bardzo dużej grupy fanów poprzez udostępnianie swoich utworów w sieci. Mieszanie takich brzmień jak psychodelia, hip-hop, pop, R&B, West African music, dub, indie rock oraz elektroniki sprawia, że ich utwory trafiają w gusta wielu ludzi na świecie. Dodatkowo siedem osób w The Seshen gwarantuje, że dokonania tej kapeli to coś więcej niż połączenie „żywego” grania z elektroniką.

Nie ma więcej wpisów