Od poniedziałku 6 października na sklepowych półkach można znaleźć najnowszy album Julii Marcell. „Sentiments” to następca wydanego w 2011 roku „June” i jeszcze wcześniejszego „It Might Like You”. Album promuje singiel „Manners”, którego teledysk wyreżyserowały wspólnie Julia Sausen i Julia Marcell. Kawałek w momencie premiery wywołał niemałe zamieszanie, bo od razu zauważono wiele zmian w stylu wokalistki – sama muzyka była zdecydowanie mocniejsza i bardziej rock’owa niż poprzedni krążek „June”.

Tak też przedstawia się cały album niegdyś nieśmiałej artystki lubującej się w akustycznym graniu. „Sentiments” to płyta o zupełnie nowym brzmieniu – najbardziej osobista i najciemniejsza opowieść w dotychczasowym dorobku wokalistki. Krążek został nagrany na żywo w Berlinie, a produkcją zajęła się sama Julia wraz z Thomasem Fietzem.

Centrum płyty i jej najważniejszy punkt stanowią głos i teksty, w których zamknięty jest cały wachlarz często niepokojących emocji. Muzycznie znajdziemy tu świeżość i energię koncertowego składu ze zredukowanymi aranżacjami, surową produkcją, a nawet garażowym brudem. Krążek został wydany z ramienia Mystic Production.

Pełna tracklista „Sentiments”:
1. „Manners”
2. „Dislocated Joint”
3. „Halflife”
4. „Teacher’s”
5. „Piggy Blonde”
6. „Maryanna”
7. „Twelve”
8. „Cincina”
9. „Lost My Luck”
10. „North Pole”
11. „Superman”

Nie ma więcej wpisów