Sezon festiwalowy ostatecznie dobiegł końca. Ostatnie niedobitki zamknęły swoje bramy. Wszyscy tęsknie spoglądamy na opaski, który niektórzy nadal noszą na nadgarstkach, przypominając sobie co lepsze momenty z minionego sezonu. Wraz z pierwszymi porannymi przymrozkami nachodzi nas refleksja nad uciekającym czasem i nieuchronnie nadchodzącym końcem roku. Jak to zwykle bywa w tym okresie, rozpoczynają się najróżniejsze podsumowania.

Jednym z nich, w świecie festiwali i ich promotorów najważniejszym, jest plebiscyt European Festival Awards. Walka odbywa się w kilku kategoriach, z której najważniejszą jest oczywiście Best Major Festival. Tytuł ten dwukrotnie należał do naszego rodzimego towaru eksportowego z Gdyni, triumfował już w pierwszej edycji nagród w 2009 roku.

Tegoroczna odsłona festiwalowych nagród jest o tyle ciekawa, że podsumowuje dość trudny rok. Wiele imprez na starym kontynencie miało problem ze skonstruowaniem line-up’ów bezsprzecznie idealnych, unikając przy tym powtórek, które zwłaszcza na naszym rynku wzbudzają irytację widzów. Trudnym zadaniem było zaproszenie headlinerów o niepowtarzalnym statusie gwiazd godnych największych czcionek na plakatach. Mimo to festiwale jak zawsze ściągnęły rzesze zgłodniałą muzycznej uczty i niepowtarzalnej atmosfery. Sukces, mimo trudności.

Wśród nominowanych znalazły się też polskie imprezy. Tauron Nowa Muzyka walczy w kategorii Best Small Festival. Audioriver oraz OFF Festival mają szanse na tytuł Best Medium-Sized Festival. O nagrodę Best Major Festival starają się w tym roku ponownie Przystanek Woodstock i Open’er Festival. Ten drugi otrzymał także nominację w prestiżowej kategorii Best European Line-Up.

Dla podkreślenia wyjątkowości tych nagród należy dodać, że nagrody wręczacie Wy, widzowie, słuchacze i miłośnicy festiwalowych celebracji muzyki. Głosując możecie nie tylko wesprzeć swoją ulubioną imprezę, ale także wygrać zaproszenia VIP na przyszłoroczne edycje zwycięzców plebiscytu. Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji w kategorii Anthem of the Year przygotowaliśmy dla Was playlistę ze wszystkimi nominowanymi piosenkami. Wręczenie nagród 14 stycznia. Do kogo popłynie Wasz głos?

Nie ma więcej wpisów