Debiutancki album zespołu The xx podbił serca wszystkich miłośników muzyki w klimacie indie pop. Pamiętacie jeszcze ich legendarny utwór z pierwszej płyty pt. „Intro”? To jeden z nielicznych zespołów, który za sprawą osamotnionych elektronicznych dźwięków i oryginalnego, alternatywnego brzmienia we wspomnianej piosence potrafi doprowadzić fanów przybyłych na koncert do muzycznej euforii.

Kultowe „Intro” stało się również nieświadomą (czy świadomą?) inspiracją dla znanego i cenionego projektanta mody. Hugo Boss, bo o nim mowa, stworzył reklamę dla swojej nowej kolekcji okularów przeciwsłonecznych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że podkład muzyczny umieszczony w promocyjnym klipie projektanta brzmi niemal identycznie, co wspomniane „Intro” The xx.

Wytwórnia Young Turks opiekującą się twórczością zespołu The xx wyraziła swoje oburzenie za pomocą Twittera: Hugo Boss jest firmą zwracającą uwagę na oryginalny design i wyjątkowość swoich projektów. Czyż nie jest to dziwne i sprzeczne z waszą filozofią, że płacicie za tak nieudolnie stworzony plagiat? Porównajcie obie wersje i upewnijcie się, że Young Turks mają całkowitą rację.

Nie ma więcej wpisów