John Legend to niekwestionowana ikona muzyki z pogranicza nurtów soul i R&B, a jego ciepły głos oraz pełne emocji utwory są rozpoznawalne na całym świecie. Tym bardziej cieszy fakt, że artysta w końcu postanawia pojawić się w naszym kraju – już 24 października 2014 da swój pierwszy koncert w Polsce w ramach swojej trasy All of Me Tour. Na miejsce występu Johna wybrano warszawską halę Torwar.

John Legend to pseudonim Johna Stephensa – urodzonego w 1978 roku Stanach Zjednoczonych piosenkarza, kompozytora i pianisty, którego talent został już wielokrotnie nagrodzony prestiżowymi nagrodami muzycznymi, w tym trzema statuetkami Grammy za jego debiutancki album „Get Lifted”.

Utwory Johna Legenda to przesycona emocjami mieszanka nurtów R&B i soulu, choć sam artysta przyznaje, że ogromny wpływ na całokształt tworzonych przez niego brzmień miał gospel. W wieku czterech lat zaczął grać ten rodzaj muzyki na pianinie pod okiem swojej babci, a rok potem dołączył do kościelnego chórku dziecięcego – muzyka towarzyszyła mu już od najmłodszych lat, a samo pianino odgrywa w dalszym ciągu bardzo istotną rolę w jego kompozycjach.

Przed rozpoczęciem swojej światowej kariery jako artysta solowy, John Legend tworzył teksty dla wielu innych artystów, a singiel, którzy przyniósł mu sławę – „Ordinary People” był w zamyśle napisany dla grupy Black Eyed Peas. Dziś współpracuje między innymi z Kanye Westem, Snoop Doggiem, a z grupą The Roots wydał w 2010 album „Wake Up!”. Czwarty krążek studyjny Johna – „Love in the Future” z zeszłego roku sprawił, że znowu zwróciły się ku niemu oczy całego świata, o czym może świadczyć ogromny sukces sprzedażowy i wysokie noty na liście Billboard.

Światowa trasa All of Me Tour rozpoczyna się 9 października w Wielkiej Brytanii, a kończy 31 grudnia w Stanach Zjednoczonych. Warszawa jest jedenastym z kolei miastem, które odwiedzi muzyk.

Kiedy: 24.10 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Hala Torwar (ul. Łazienkowska 6)
Start: 20:00
Wstęp: 195 – 495 zł

Nie ma więcej wpisów