Przygotowania do kolejnej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka czas zacząć! W ramach Before TNM 2015 w bytomskim Jazz Club Fantomie pojawi się Taylor McFerrin i będzie to jeden z trzech koncertów, które da w naszym kraju tej jesieni.

Nazwisko muzyka nie jest zwykłym przypadkiem – Taylor to syn legendarnego Bobbiego McFerrina, który po ojcu niewątpliwie odziedziczył zarówno talent, głos, jak i niezwykłą wrażliwość. Jego debiutancki album „Early Riser” wydany w tym roku nakładem cenionej wytwórni Brainfeeder, okazał się jednym z największych objawień ostatniej dekady oraz nielada gratką dla wszystkich szukających niecodziennych połączeń jazzu, popu, soulu, rapu i wszelkich odmian „czarnej muzyki”, zagranych i zaśpiewanych z ckliwą wrażliwością. O sukcesie artysty mogą świadczyć również występy u boku takich gwiazd jak Erykah Badu, Taliba Kweli czy The Roots.

Występy muzyka na żywo to chwytające za serce widowisko, podczas którego nie brakuje zarówno dźwięków generowanych z samplerów oraz sekwencerów, brzmień żywych instrumentów oraz kojącego głosu artysty. Tego po prostu nie można przegapić!

Kiedy: 21.10 (wtorek)
Gdzie: Bytom, Jazz Club Fantom (plac Karin Stanek 1)
Start: 20:00
Wstęp: 40 zł

Kiedy: 22.10 (środa)
Gdzie: Wrocław, Stary Klasztor (ul. Purkyniego 1)
Start: 20:00
Wstęp: 39 – 65 zł

Kiedy: 23.10 (czwartek)
Gdzie: Poznań, SPOT. (ul. Dolna Wilda 87)
Start: 20:00
Wstęp: 49 zł

.

Nie ma więcej wpisów