Trawestując tytuł drugiego albumu duetu DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince He’s the DJ, I’m the Rapper , anonsujemy najnowsze (14.10.2014) wydawnictwo labelu SpekuLLa Records: On jest DJ-em, Ona jest wokalistką. Co więcej: on jest uznanym na świecie producentem wydającym m.in. dla Purple Music Jamie’go Lewisa i prowadzi swoją wytwórnię SpekuLLa. Ona jest wybitną wokalistką, prawdziwą divą jazz/funk, nagrywającą solo i z zespołem Muzykoterapia. Razem tworzyli kiedyś w kultowym składzie Easy Band All Stars (razem ze współautorem nagrania Masta P. – Piotrem Zabrodzkim). Dzisiaj razem: Seb Skalski & Masta P. & Iza Kowalewska.

Teraz ich wspólne fascynacje i pasja do muzyki spotykają się w jednym punkcie: singlu My Heart.

W styczniowym wywiadzie dla Music Is pytałem Izę Kowalewską o możliwość ponownej współpracy z Sebastianem Skalskim. Jego ówczesne soulful-house’owe produkcje idealnie korespondowały z brzmieniem głosu Izy.

I w kilka miesięcy później – równolegle z nowymi piosenkami I. Kowalewskiej nagranymi na producencką płytę Czarnego HiFi oraz nowymi produkcjami Seba Skalskiego – dostajemy pierwszą (oby nie ostatnią ) produkcję teamu DJ Seb/Masta P./Iza.

My Heart to 56. release ze SpekuLLi – szkic tego utworu powstał już w roku 2008, a w jego powstaniu wzięli udział: Seb Skalski , P.F.Zabrodzki (Masta P. ,Iza Kowalewska, Dominik Trębski i Marcin Gańko, czyli dawne filary EBAS, obecnie tuzy polskiej sceny urban music.

Nowe wydawnictwo to jazz-house’owy banger, zawierający 3 wersje piosenki: Original Mix, Seb & Masta P. Swing Mix, Berardino & Sonatore Remix.

Mocny, przybrudzony głos Izy na tle dęciaków i house’owego piano brzmi świetnie. Siła jej wokaliz szczególnie uwydatnia się w remiksie Włochów, który jest w typie klubowego dub. Wersja oryginalna przynosi na myśl dawne reworki Rogera Sancheza dla acid-jazzowego Incognito. Mamy tu funky-house, którego groove nie da wam ustać w miejscu. I przypomni, że współczesna muzyka taneczna w prostej linii pochodzi od jazzu.

Seb wraz z Masta P. i Izą otwierają nowym nagraniem klubowy sezon jesienny. House music’s got (a new) soul. A my czekamy na więcej!

Nie ma więcej wpisów