Buscabulla to w wolnym tłumaczeniu wichrzyciel, osoba szukająca kłopotów. Czy Raquel Berrios i Luis Alfredo Del Valle kłopotów szukają? Nie sądzę, za to swoimi niewinnymi produkcjami, są w stanie nieźle zamącić. Przekonał się o tym Dev Hynes (Blood Orange), który raz usłyszawszy Buscabullę nie mógł o nich zapomnieć, dlatego kiedy nadarzyła się okazja, nagrodził ich twórczość wspólną produkcją.

Nagroda, o której mowa to „Get Out of the Garage” – wyróżnienie przyznawane przez markę Converse. W jury zasiadał wspomniany Hynes, a utwór, którym duet z Puerto Rico wygrał, to „Sono”. Ich wspólna EP-ka, a zarazem debiutanckie wydawnictwo Raquel i Luisa Alfredo, wydane zostanie nakładem wytwórni Kitsuné Records.

A co Buscabullę wyróżnia spośród innych debiutujących artystów? Z pewnoscią pochodzenie, dzięki któremu tak naturalnie wychodzi im sięganie po salsę, czy kubańskie klimaty. Jednak oryginalnym czyni ich też fakt, że całość dopełniają argentyńskim rockiem i opakowują elektronicznym brzmieniem oraz żywymi instrumentami. Przedziwna mieszanka, prawda? Może czas więc posłuchać tych latynoskich dźwięków sygnowanych nazwiskiem samego Deva Hynesa.

Nie ma więcej wpisów