Pod koniec września Torbjørn Brundtland i Svein Berge zapowiedzieli zakończenie pewnego etapu w ich działalności muzycznej. Nadchodzący, piąty album „The Inevitable End” będzie ich ostatnim w dorobku. Na szczęście duet nie kończy z tworzeniem nowych dzieł, a jedynie żegna się z tradycyjną formą dystrybucji. Nowy krążek trafi na sklepowe półki w połowie listopada, a zapowiada go m.in. wcześniej opublikowane „Skulls”, a także dwa nowe i oszałamiająco dobre utwory.

W „Sordid Affair” niezwykle romantyczny wokal należący do Ryana Jamesa doskonale komponuje się z melodią, do której fani Röyksopp przywykli słuchając ich najlepszych nagrań. Proces twórczy przebiegał w dosyć wyjątkowy sposób, co dodatkowo podkreśla wartości utworu. „To było dosyć surrealistyczne doświadczenie. Rozmawiałem tylko raz z Torbjørn przez Skype’a przed rozpoczęciem nagrań i nie słyszałem żadnych melodii, do których chcieli żebym zaśpiewał. Czułem się trochę zagubiony. Poczułem zaszczyt będąc zaproszonym do współpracy z Röyksopp i ich niepowtarzalnego muzycznego świata.”

Drugim utworem jest „You Know I Have To Go” powstałe w wyniku współpracy z Jamiem McDermottem. Delikatnie pulsująca melodia połączona jest z melancholijnym wokalem Jamiego. To opowieść o walce między rozumem a pożądaniem. Dylemat czy poddać się wpływowi uczuć. Utworu można posłuchać na tej stronie.

Nie ma więcej wpisów