Tegoroczna jesień rozpieszcza nas ze wszech miar, jednak poziom muzycznej przyjemności, jakiego w tym roku możemy zaznać w wersji live jest niewiarygodny. Już niedługo w podwójnej dawce będziemy mogli poczuć rozkosz pulsującej, sensualnej elektroniki. Dwa wieczory pełne emocjonujących dźwięków czekają na Was już 23 i 24 października za sprawą niezwykłego Blue Foundation.

Zespół powstał w 2000 roku, początkowo jako trio. Przez lata przewinęło się przez niego wiele osobowości, by ostatecznie prezentować się jak duet. Tobias Wilner i Bo Rande to dwaj producenci i multiinstrumentaliści. Blue Foundation, chociaż jest dla nich głównym projektem, nie jest jedynym. Tobias tworzy również dla zespołu Bichi, Bo natomiast ma już na koncie aż pięć albumów z duńską grupą The William Blakes oraz dwa z Mames Babegenush. Inspiracją dla panów jest klasycznie jazz, ambient, pop, muzyka światowa, ale też, dość nietuzinkowo, skateboarding. Głównie za sprawą Wilnera, który swoją pierwszą deskę dostał w wieku 10 lat i od tamtej pory nie może się z nią rozstać.

Muzyka Blue Foundation to mieszanka wielu styli zamknięta w intrygującym dla słuchacza opakowaniu. Tworzy niepowtarzalny klimat – swego rodzaju intymności i oddziałuje na emocje. Brzmi jak gotowa ścieżka dźwiękowa życia. Pewnie dlatego utwory duetu znalazły się na wielu soundtrackach, w tym ogromnie popularnych do „Miami Vice” czy „Zmierzchu”.

Muzycy przyjadą do Warszawy i Krakowa promować swój ostatni album „In My Mind I Am Free”. Koncerty będą częścią trasy po Europie Środkowej i Wschodniej.

Kiedy: 23.10 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, BASEN (ul. M. Konopnickiej 6)
Start: 20:00
Wstęp: 80 zł / 100 zł

Kiedy: 24.10 (piątek)
Gdzie: Kraków, Fabryka (ul. Zabłocie 23)
Start: 20:00
Wstęp: 80 zł / 100 zł

Nie ma więcej wpisów