Do październikowego kalendarza muzycznych przygód czas dopisać kolejne dwie daty, sponsorowane przez Distorted Club. To w ramach tej zacnej inicjatywy, która skupia się na brzmieniach eksperymentalnych o specyficznej stylistyce, do Warszawy zajrzy kilku gości.

Pierwszym z nich będzie Sean Nicholas Savage, czyli człowiek-orkiestra. Kanadyjski wariat znany jest ze swojego eklektyzmu stylistycznego, choć mieszczącego się w obrębie pop-rockowej formuły. Jego najpełniejszy i najsprawniejszy opis zawiera się w tym zdaniu: a singer-songwriter, madcap philosopher, and all-around scene-pillar in the particular freak-flag-flying sector of the Canadian music community.
A jego jedyny w naszym kraju występ podsycany będzie możliwością doznania na żywo jego najnowszego, dziesiątego krążka zatytułowanego „Bermuda Waterfall”.

Atmosferę przed jego pojawieniem się na scenie warszawskiego Domu Zabawy i Kultury rozgrzeje Better Person, czyli Adam Byczkowski. Znany chociażby z zespołu Seana Nicholasa, ale także Kyst czy Pictorial Candi, muzyk kończy właśnie pracę nad swoją debiutancką EP-ką, na której zapewne znajdzie się singiel „I Wake Up Tired”.

Pierwsze wydarzenie będzie jednak tylko rozgrzewką dla pojawienia się w stolicy Xiu Xiu. Dla wielu to zespół-legenda, jeśli nie nawet styl życia. Ale nie tylko do nich skierowane będzie zaproszenie na ich występ, bo grupa, która opiera swoje utwory na niekonwencjonalnych połączeniach stylistycznych, dostarcza także wyjątkowych wrażeń scenicznych. Co można znaleźć w wybuchach ich popisów? Post-punkową werwę, częste sięganie do elektroniki, przegląd uczuć i wrażeń – począwszy od momentów psychodelicznych, aż do tych bardziej wrażliwych w postaci ballad.

Jesienna trasa Xiu Xiu po Europie promować będzie dziesiąty album zespołu, „Angel Guts: Red Classroom”, na którym rozwija rozpoczęte na poprzednim albumie poszukiwania na obszarach techno, elektro, rytmu i muzyki tanecznej.

Wcześniej swoją twórczość, w tym album „Verstorung 2.0”, przedstawi Aleksandra Grünholz, czyli We Will Fail. Jej projekt, jak sama określa, skupia się na przyjemności błądzenia, a nagrania terenowe, sample z taśm, szumy, syntezatory i elektroniczna perkusja zmieszane są tu w dziwaczną, odwołującą się do estetyki techno całość.

Kiedy: 21.10 (wtorek)
Gdzie: DZIK (Warszawa, Belwederska 44A)
Start: 21:00
Wstęp: 25 zł
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku!

Kiedy: 30.10 (czwartek)
Gdzie: Cafe Kulturalna (Warszawa, Plac Defilad 1)
Start: 22:00
Wstęp: 39 zł (II pula) / 49 zł (w dniu koncertu i na bramce)
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku!

Nie ma więcej wpisów