Madonna do współpracy zapraszała już różnych artystów. Do tej pory wybierała jednak muzyków bliższych jej stylistyce lub producentów, którzy nadawali jej muzyce nowoczesnego brzmienia. Tym razem sięga po przedstawicieli sceny alternatywnej, którzy z popem mają niewiele wspólnego.

Tym sposobem do grona współpracowników dołączył Ariel Pink, który napisze utwór na nowy krążek królowej popu. Oprócz niego na płycie gościnnie pojawią się Diplo, MNEK i Ariel Pechtshaid. Pink jednym z wywiadów, podkreślił, że ta współpraca ma być powrotem Madonny do dawnych wartości. Potrzebują songwritera. Avicii i producenci, którzy wymyślą dla niej nowe techno i będą udawać, że wciąż ma 20 lat to za mało. Potrzebują piosenek. Za to właśnie jestem odpowiedzialny – wyjaśnia Ariel.

Muzyk już teraz szuka inspiracji na pierwszych krążkach Madonny. Sięgnął m.in. po wydany w 1983 debiut zatytułowany „Madonna”, twierdząc, że wszystko to, co ukazywało się później, obrazuje upadek wartości w muzyce. Zaproszenie go do współpracy przez wytwórnie Interscope tłumaczy, jako konieczną pomoc w utrzymaniu artystki w muzycznym obiegu.

Ariel Pink kończy właśnie prace nad nowym albumem zatytułowanym „Pom Pom”, którego premierę zaplanowano na 17 listopada. Będzie to jego 10 solowa płyta.

Nie ma więcej wpisów