„Zderzenie tych słów mnie powaliło. Z jednej strony pochodzą i dotyczą zupełnie innych światów, innych sfer naszego życia. Z drugiej, w połączeniu dają tak realny obraz dzisiejszego świata, w którym wszystko – łącznie z przeznaczeniem i zbawieniem – można pozornie kupić. To na pewno nasz najdojrzalszy album. Jest na nim zaskakująco dużo – jak na nas – ciszy.”

Tak o tytule czwartego studyjnego krążka zespołu Muchy mówi jego lider, Michał Wiraszko. „Karma Market” swoją prapremierę miała cztery dni temu, gdzie zabrzmiała w całości podczas hucznego jubileuszowego koncertu na 10-lecie grupy. Oficjalnie na sklepowe półki album trafia dziś, 14 października.

„Karma Market” pokazuje nam zupełnie nowe, nieznane dotąd oblicze zespołu, który przeszedł całkowitą metamorfozę. Dziewięć zupełnie nowych kompozycji zostało uzbrojone w piekielnie dobre teksty Michała Wiraszki. Ponadto pierwszy raz na albumie znalazły się także utwory anglojęzyczne – grupa miała już na koncie choćby „Half of that” czy „Big City Girl”, jednak żaden z poprzednich obcojęzycznych numerów nie trafił na pełnowymiarowy krążek.

Muchy "Karma Market"

Panowie swoją muzyczną drogę rozpoczęli dziesięć lat temu, od tamtego czasu wiele rzeczy związanych z zespołem uległo zmianie – Muchy zdecydowanie wydoroślały, jednak wciąż mają smykałkę do pisania chwytliwych i wpadających w ucho utworów, o czym świadczą promujące wydawnictwo single „Bliżej” oraz „Tak jak dziś”.

Pełna tracklista „Karma Market”:

1. „Odkąd”
2. „Tak jak dziś”
3. „Queen for a Day”
4. „Nic się nie stało”
5. „Biały walc”
6. „A Place”
7. „Bliżej”
8. „Between the Lines”
9. „Idą święta”

Nie ma więcej wpisów