Jak pisaliśmy poprzednio, Ars Cameralis to festiwal poszukujący, który kreuje swój program wybierając artystów spoza świateł reflektorów. Dziś do zestawu, w którym znajdują się Tune-Yards, Vashti Bunyan czy Fatoumata Diawara dołączyły kolejne nazwiska.

W Częstochowie, 13 listopada, pojawi się grupa GoGo Penguin, która dobrze wie jak nawiązać relacje między jazzem a elektroniką. Panowie przyznają się do gamy różnorodnych inspiracji z Burialem i Brianem Eno na czele, zatem słuchaczy czeka wyjątkowo klimatyczna podróż

Wszystkie swoje talenty pokaże także grupa Breton, która 15 listopada roznosić będzie Stację Katowice. Gitarowe granie, elektroniczne rozwiązania i przeróżne dodatkowe, multimedialne smaczki z pewnością spodobają się polskiej publiczności.

Z kolei 22 listopada w tym samym miejscu królować będzie niemieckie techno. Tobias Freund i Michael Fiedler zaprezentują co najlepszego w tym temacie ma Berlin do zaoferowania. Będzie mrocznie i intensywnie. Polskim supportem zachodnich mistrzów będą Chino, Olivia i kiBuBu.

23 listopada natomiast, katowicki klub Prokultura gościć będzie, po raz pierwszy w Polsce na solowym koncercie, Australijczyka, Hugo Race’a. Artysta grający między innymi w grupie Bad Seeds Nicka Cave’a i dziesiątkach innych projektów, ma doświadczenia w prawie każdym gatunku muzyki. Ponad wszystko wybija się jednak jego wokal i melodyjność autorskich kompozycji.

Festiwal Ars Cameralis odbędzie się między 7 a 23 listopada w różnych lokalizacjach na terenie województwa śląskiego. Więcej szczegółów, włącznie z cenami biletów na poszczególne koncerty, znajdziecie na jego stronie internetowej.

Nie ma więcej wpisów