Damon Albarn jest chyba najbardziej zapracowanym obecnie muzykiem na Wyspach Brytyjskich. Krótko po zeszłorocznej trasie koncertowej Blur zamknął się w studiu, żeby już w kwietniu tego roku obdarować nas solowym albumem „Everyday Robots”. Pomimo tego, że od tego czasu przemierza świat promując wydawnictwo, już w zanadrzu skrywa kolejne muzyczne niespodzianki.

Albarn wyjątkowo wylewnie opowiedział australijskiemu Sydney Morning Herald o swoich zawodowych planach na najbliższy czas. Jeden z pobocznych projektów Brytyjczyka to supergrupa The Good, The Bad and The Queen stworzona przez lidera Blur oraz Paul’a Simon’a z The Clash, Simon’a Tong’a z The Verve oraz Tony’ego Allen’a. Zespół wydał fantastyczny, imienny debiut w 2007 roku i od tego czasu słuch po nim zaginął. Damon potwierdził, że drugi album jest już w pełni napisany. Pozostaje nam czekać na premierę, co znając dzisiejszy rynek może nastąpić w dowolnym czasie, miejscu i formie.

Pamiętacie jeszcze najlepszy animowany zespół na świecie? Ponoć kolejnym projektem Albarna będzie przywrócenie Gorillaz do życia. Niestety wszystkie te plany kolidują z prawdopodobnie najbardziej oczekiwanym przedsięwzięciem muzyka. W 2013 jego macierzysta formacja Blur weszła do studia rozpoczynając pracę nad następcą wydanego w 2003 roku albumu „Think Tank”. Niestety na razie nie znamy żadnych szczegółów. Sam Damon niestety również jest oszczędny w słowach mówiąc: „Mogę sobie wyobrazić, że jest jakaś przyszłość, ale w tym momencie nie ma czasu na przyszłość – tylko teraźniejszość”.

Przyszłość Damona Albarna jawi się dość obiecująco. Na który z tych projektów Wy czekacie najbardziej?

Nie ma więcej wpisów