Październik jest zdecydowanie ważnym miesiącem dla grupy Afro Kolektyw. Po licznych zapowiedziach albumu to właśnie ten miesiąc obfitował w najważniejsze wiadomości – od okładki płyty, singiel aż po premierę albumu, który do zdobycia w sklepach jest od dzisiaj.

Album zatytułowany „46 minut Sodomy” będzie solidnym uderzeniem w twarz dla nieprzygotowanych na treść. „Chciałem stworzyć instynktowną opowieść o tym, co współczesnego (nie)przeciętnego człowieka niszczy i tworzy, podnieca i hamuje, co jest jego przekleństwem i motorem działania zarazem. Czyli o miłości: do kobiety, do ludzkości, do samego siebie, do Boga, do rytuałów i przyjemności, do sukcesu, do władzy, do pieniędzy, do trucizny, do niedozwolonego, do samozniszczenia” – mówi o płycie Michał Hoffmann, wokalista zespołu. Zapowiada się, że będzie to bardzo dojrzały krok artystyczny zespołu. Szczera wypowiedź w postaci utworów o otaczającym nas świecie w oparach alkoholu – wieść gminna niesie, że to właśnie wtedy padają najszczersze wyznania.

Artyści stawiając również na głębie muzycznego przekazu nie bali się inspiracji na wielu frontach. Począwszy od Boba Dylana przechodząc przez mocne, rockowe granie docierali nawet do szeroko pojętego jazzu. Mocna mieszanka? Niewątpliwie, ale ostatecznie wypadła bardzo dobrze, o czym możecie przekonać się już teraz przesłuchując albumu. „46 minut Sodomy” na żywo będzie można usłyszeć 13 listopada w warszawskim klubie Sztuki&Sztuczki. Przy okazji grupa wykona piosenki z LP pt. „Piosenki po polsku” w zupełnie nowych aranżacjach.

Z całością albumu możecie zapoznać się poniżej:

Nie ma więcej wpisów