Śląsk to tylko kopalnie? Można tak powiedzieć, ale nie tylko te podziemne. Ten region to również kopalnie muzycznych talentów. Keskese to najlepszy ich przykład. Czwórka młodych panów postanowiła tworzyć muzykę bardzo profesjonalnie (wystarczy przeczytać jak odpowiadali w kwestionariuszu poniżej).

Jak brzmią? Określeń można doszukiwać się wielu. Jednak najlepszą reklamę powinien zrobić fakt, że od kiedy usłyszałem „Swallows”, zapętlałem ten utwór w nieskończoność, aż do teraz. Co prawda ostatnie miesiące są istnym wysypem różnych electro-indie-popowych utworów (i grup), jednak najbardziej cieszy fakt, że na rodzimym podwórku ktoś był w stanie wyprodukować coś brzmiącego tak dobrze. Nie sposób nie zauważyć, że grupa brzmieniem nawiązuje do Yeasayer. I całkiem dobrze im to wychodzi.

Drugim – i zarazem ostatnim – utworem zespołu jest „Ashes On My Way”. Keskese zdradzają, że po koncertach wszyscy pytali właśnie o tę kompozycję. W jej przypadku zamiast zwariowanego, skocznego rytmu dostajemy więcej hipnozy i melancholii, która wciąż dobrze wpisuje się w dopiero napoczętą ścieżkę, którą obrał zespół. Jak brzmieć będą kolejne utwory? Czas pokaże.

1. Kim jesteście?
Jesteśmy zespołem powstałym na terenie Śląska pod koniec 2013 roku. Każdy z naszej czwórki ma inne doświadczenia i projekty muzyczne na koncie. Keskese jest dla nas wszystkich całkiem nową przygodą, nie współpracowaliśmy wcześniej ze sobą.

2. Co i w jaki sposób tworzycie?
Tworzymy muzykę, przez wzajemne spotkania i inspiracje. Każdy nasz utwór jest bezkompromisowo opracowywany na próbach. Czasem efekt wielu godzin pracy jest odrzucany, ponieważ oceniamy go jako zbyt wtórny, nieciekawy, cukierkowy. Granie takiej muzyki nie sprawiałoby nam przyjemności.

3. Kim/czym się inspirujecie?
Inspirujemy się szeroko pojętą muzyką alternatywną, a każdy z nas ma nieco inny gust, który jednak znajduje pewien punkt wspólny. Wypadkową tych inspiracji i ulubionych wykonawców jest nasza muzyka. Staramy się jednak nie kopiować nikogo.

4. Co dla Was jest najważniejsze w tworzeniu muzyki?
Żeby jej odbiór sprawiał przyjemność. To taka muzyka, jakiej sami chcielibyśmy słuchać.

5. Jeśli nie muzyka to…?
Cisza. Żeby odpocząć od zgiełku życia.

Nie ma więcej wpisów