W dzisiejszych czasach nieczęsto mamy okazję posłuchać dobrej i porządnej muzyki, a nawet jeśli takową spotykamy na swojej drodze, to unikamy jej z powodu napiętego grafiku, pracy, studiów czy rodziny. Lecz już 7 listopada będziemy mieli niebywałą przyjemność wysłuchania wspaniałego trio, które umili nam ten jesienny wieczór swoimi delikatnymi i klimatycznymi melodiami.

Historia grupy Mighty Oaks dotyczy głównie Niemiec. Wydawać by się mogło, że muzyka folk i indie folk nie może powstać w kraju, który kojarzy nam się z twardym akcentem, szybkimi samochodami i słynnym piwem. Zaś Ian Hooper (USA), Craig Saunders (UK) i Claudio Donzelli (IT) prezentują nam coś zupełnie innego, nieprzypominającego nam wielkich metropolii i nowoczesnych Niemiec. Zabierają nas raczej w krainę łagodności, w arkadię spokojnych łąk i gór.

Ta wielonarodowościowa grupa powstała, właśnie w Niemczech, przyjedzie do Polski nie po raz pierwszy. Mighty Oaks wystąpili już w naszej Ojczyźnie 28 kwietnia podczas promocji swojego debiutanckiego albumu „Howl”. Wtedy mogliśmy podziwiać zespół w warszawskim klubie Skwer, zaś już wkrótce będziemy mogli spotkać się ponownie z muzycznym trio w klubie Proxima (także w Warszawie).

Muzyka niemieckiego zespołu jest bardzo często kojarzona z twórczością Fleet Foxes, Neila Younga czy Mumford and Sons. W zimny, piątkowy (7.11) wieczór będziemy mogli sami, na żywo przekonać się czy piosenki Mighty Oaks naprawdę przypominają twórczość powyższych artystów.

Listopadowy koncert ma na celu promocję płyty „The Golden Road Tour”, a przed występem grupy będziemy mogli posłuchać twórczości Klary Jędrzejewskiej – dziewiętnastolatki z Łodzi, która zadebiutowała 2 lata temu ze swoim krążkiem „Away”. (Klara spsupportowała już Katie Melua, Suzanne Vegę, a także wystąpiła na festiwalu Spring Break i Art Slot Festival).
Dwa świetne koncerty w ciągu jednego wieczoru to niesamowita gratka dla każdego miłośnika muzyki. To będzie wieczór pełen magii i niezapomnianego klimatu! Nie może Cię tam zabraknąć!

Kiedy: 7 listopad 2014 (piątek)
Gdzie: Klub Proxima, Warszawa (ul. Żwirki i Wigury 99)
Start: 19:00
Wstęp: 59zł /69 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów