Do bezpośredniej inspiracji Led Zeppelin się nie przyznają, lecz nie trudno znaleźć określenia porównujące ich do legendy hard rocka. Rival Sons powoli stają się jedną z najbardziej znaczących formacji klasycznego rocka na świecie. Zespół cieszy się niesłabnącą, a wręcz błyskawicznie rosnącą popularnością, co zaowocowało kolejnym koncertem w Polsce, 28 listopada w warszawskich Hybrydach.

Choć ich historia nie jest długa, powstali w 2009 roku, to nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony krytyków muzycznych. Kapela powołana do życia przez Scotta Holiday’a ma na swoim koncie już cztery albumy, a krytycy bez większego skrępowania nie szczędzą im odważnych pochwał. Tegoroczne „Great Western Valkyrie” zebrało wyłącznie doskonałe recenzje. Rival Sons niejednokrotnie porównywani byli do The Black Keys, nierzadko też nazywano ich wspaniałymi dziećmi bluesa. Niektórzy twierdzą, iż wydali najlepszą rock’n’rollową płytę tego tysiąclecia.

Pięcioletnia kariera czwórki z Longbeach w Kalifornii to tak naprawdę historia ciągłego progresu. Już po wydaniu pierwszego krążka supportowali Alice Cooper oraz Kid Rock. Niedługo potem wyruszyli w trasę razem z Judas Priest. Garściami czerpią z tego co najlepsze w klasycznym rocku lat 60. i 70., a w połączeniu z występami na żywo, skutecznie obalają mit sloganu „rock’n’roll is dead”.

Kiedy: 28.11 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Hybrydy (Złota 7/9)
Start: 21:00
Wstęp: 65 zł / 75 zł

Nie ma więcej wpisów