W historii polskiej dyskografii ważnych płyt było wiele. Jedna z nich w zeszłym roku obchodziła swoje 30 urodziny. Na szczęście ktoś wpadł na pomysł, żeby świętować je przez cały rok.

Wydane w 1983 roku „Nowe Sytuacje” Republiki odniosły wielki sukces i poniekąd wyznaczyły nowy kierunek w polskiej muzyce. Przez lata utwory, które znalazły się na debiucie grupy stały się hymnami pokoleniowymi, a dziś „My lunatycy”, „Arktyka” czy „Halucynacje” zna praktycznie każdy.

Byli muzycy zespołu Republika z okazji okrągłej rocznicy postanowili przypomnieć tę płytę publiczności na Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskiej Odnowie w grudniu 2013 roku. Wtedy poza Sławomirem Ciesielskim, Zbigniewem Krzywańskim i Leszkiem Biolikiem gościnnie wystąpili: Bartłomiej Gasiul na fortepianie oraz wokaliści Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz.

Po entuzjastycznym przyjęciu muzycy zdecydowali się kontynuować projekt pod szyldem Nowe Sytuacje i wystąpić w takim składzie na kilku koncertach w największych polskich miastach. 7 listopada w gdańskim B90 dają jeden z trzech ostatnich występów. Tego wieczoru będzie można usłyszeć „Nowe Sytuacje” w całości, w oryginalnych aranżacjach i do tego w absolutnie wyjątkowym miejscu.

Kiedy: 07.11 (piątek)
Gdzie: Gdańsk, B90 (ul. Doki 1)
Start: 20:00
Wstęp: 60 zł / 70 zł / 80 zł

Nie ma więcej wpisów