Post-rockowy kwartet z kraju kwitnącej wiśni już 18 listopada zagra jedyny w tym roku koncert w Polsce. Występ Mono będzie z wielu względów wyjątkowy. Japońska grupa znana jest z bardzo emocjonalnych koncertów, w dodatku podczas warszawskiego show, który odbędzie się w Klubie Hydrozagadka, muzycy będą promować nie jeden, a dwa nowe albumy.

„The Last Dawn” i „Rays Of Darkness” w Europie miały swoją premierę 24 października. Rejestrowane jednocześnie, ale muzycznie zupełnie rozbieżne dzieła stanowią przeciwstawne, ale uzupełniające się historie. „The Last Dawn” ma czarować fanów spokojnymi, delikatnymi melodiami, zaś „Rays of Darkness” ma niepokoić i być „najbardziej mrocznym albumem w karierze grupy„.

Singlem promującym te wydawnictwa jest kawałek „Where We Begun”.

Przed kwartetem z Japonii wystąpi amerykańska artystka Helen Money. Prawdziwe imię i nazwisko tej niezwykle utalentowanej wiolonczelistki to Alison Chesley. Mono, Broken Social Scene, Russian Circles, Disturbed i Anthrax to tylko garstka zespołów, z którymi Alison współpracowała i na których albumach się udzielała. Jej grę można usłyszeć na ponad 150 krążkach artystów z całego świata.

W Warszawie promować będzie swój ostatni krążek „Arriving Angels”, nagrywany pod czujnym okiem Steve’a Albiniego – muzyka takich grup jak: Big Black, Rapeman i Shellac, ale także inżyniera dźwięku, który na swoim koncie współpracę ma z Manic Street Preachers, Nirvaną, Pixies, PJ Harvey czy Nine Inch Nails.

Nie ma więcej wpisów