Mykki Blanco – kobiece alter-ego rapera Michaela Davida Quattlebaum Jr. na datę swojego koncertu w naszym kraju wybrał dzień naprawdę niezwykły – muzyk wystąpi w warszawskim Basenie w polskie Święto Niepodległości – 11 listopada. Kolejny argument sprzyjający krytykowaniu jego kontrowersyjnego już wizerunku czy raczej możliwość rozpoczęcia dyskusji na temat szeroko pojętej wolności i granic tożsamości?

Mykki Blanco, którego pseudonim sceniczny pochodzi od Kimmy’ego Blanco – alter ego Lil’ Kim, jest pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych raperem, poetą i performerem. Jego kariera rozwinęła się stosunkowo niedawno: w listopadzie 2012 wydał on mixtape „Cosmic Angel: The Illuminati Prince/ss”, wyprodukowany przez Brenmara, Flosstradamusa, Gobby’ego, Le1fa, Matrixxmana i Sindena, ale dość szybko zdążył zainteresować sobą cały świat i zaistnieć jako nowe, queer-rapowe zjawisko. Obecnie sytuuje się go obok takich artystów jak A$AP Rocky czy Kendrick Lamar.

Kilka dni temu artysta udostępnił do pobrania za darmo swój ostatni mixtape „Gay Dog Food”, który został nagrany podczas swojej trasy koncertowej i na pewno umili oczekiwanie na jego debiutancki album „Michael”, mający ukazać się w nadchodzącym roku.

Na warszawskim koncercie, który jest jednocześnie jedynym występem Mykki’ego w Polsce, artystę supportować będzie Gobby oraz Małe Miasta. Tego nie można przegapić.

Kiedy: 11 listopada (wtorek)
Gdzie: Warszawa, klub Basen (ul. Konopnickiej 6)
Start: 20:00
Wstęp: 49/60 zł

Nie ma więcej wpisów