Ten dzień w końcu nadszedł. Ponad dwa lata po planowej premierze Azealia Banks wydała swój debiutancki album. „Broke With Expensive Taste” pojawiło się 6 listopada w serwisach iTunes i Spotify (w Polsce jeszcze niedostępne). Raperka powiadomiła o tym fanów w krótkiej wiadomości na Twitterze.

Pierwszy longplay w dorobku Azealii miał mieć premierę we wrześniu 2012 roku. Następnie data ta zmieniana była tyle razy, że album stał się legendą jeszcze zanim ujrzał światło dzienne. Legendą, której istnienia nikt nie mógł potwierdzić. Przyczyną całego zamieszania, oprócz jak mniemam działań promocyjnych, były trudności w komunikacji na linii wytwórnia-raperka. Problemy te z czasem przerodziły się w konflikt a w efekcie zaowocowały zerwaniem kontraktu. Artystka zapowiadała, że wyda „Broke With Expensive Taste” na własną rękę i chociaż mało kto w to wierzył , udało jej się.

Album zawiera szesnaście kawałków. Są wśród nich znane nam już dobrze single „Yung Rapunxel”, „Heavy Metal and Reflective” czy ten, od którego wszystko się zaczęło, czyli „212”. Pomimo wcześniejszego ogłoszenia tego faktu, zaskakuje brak „ATM Jam” nagranego wspólnie z Pharrellem Williamsem.

Warto było czekać na ten materiał?

Tracklista „Broke With Expensive Taste”

1 „Idle Delilah”
2 „Gimme a Chance”
3 „Desperado”
4 „JFK” [ft. Theophilus London]
5 „212” [ft. Lazy Jay]
6 „Wallace”
7 „Heavy Metal and Reflective”
8 „BBD”
9 „Ice Princess”
10 „Yung Rapunxel”
11 „Soda”
12 „Chasing Time”
13 „Luxury”
14 „Nude Beach A-Go-Go”
15 „Miss Amor”
16 „Miss Camaraderie”

Nie ma więcej wpisów