Już za kilka dni światło dziennie ujrzy kompilacja przygotowana przez Cut Copy. Muzycy postanowili wydać zbiór nagrań będących podkładem pod taneczną scenę ich rodzinnego Melbourne.

Muzycy ostatnie kilka lat spędzili podróżując po świecie. Jednak jak podkreśla założyciel grupy Dan Whitford, zawsze najgłębsze inspiracje znajdowali w muzyce rodzinnego miasta. Kwitnąca scena tańca w Melbourne skłoniła ich stworzenia 19-utworowej kompilacji z ich ulubionymi mixami zatytułowanej „Oceans Apart”.

Na składance znajdą się m.in. Tornado Wallace, Fantastic Man, Roland Tings, Sleep D, Andras Fox czy Knightlife. „Oceans Apart” będzie dostępne do nabycia cyfrowo od 11 listopada, a na winylu tydzień później. Składanka swoją oficjalną premierę będzie miała podczas Tygodnia Muzyki w Melbourne w Queen Victoria Market 15 listopada. Na imprezie obecni będą zarówno muzycy Cut Copy, jak i pozostali artyści, których kompozycje znalazły się na kompilacji.

Tracklista:
01. Knightlife – Don’t Stop
02. Andras & Oscar- Music Is My Life
03. Michael Ozone – Oxygen
04. Statue – Statue Theme
05. Turkish Prison – Overboard
06. Ara Koufax – Brenda
07. Myles Mac – Suburban Odyssey
08. Fantastic Man – Robotic Temptation
09. NO ZU – Raw Vis Vision
10. Coober Pedy University Band – Kookaburra
11. A+O – Take Me
12. Nile Delta – Aether
13. Tornado Wallace – Circadia
14. Speed Painters – Total Person
15. Len Leise – Call of Kati Thanda
16. Bell Towers – After Party at Jackson’s House
17. World’s End Press – Feel City (Outskirts Dub)
18. Roland Tings – Swimmer
19. Sleep D – Austral Aura

Do 11 listopada na kanale streamingowym Pitchfork Advance będzie można posłuchać fragmentów „Oceans Apart”. Odsłuch dostępny pod tym adresem.

Nie ma więcej wpisów