Po kilku wrześniowych występach, grupa kontynuuje jesienną trasę koncertową, rozpoczynając od swojego rodzinnego kraju, by poprzez Niemcy i Belgię dotrzeć wreszcie do Warszawy i Poznania. Kto więc nie zdołał zawitać do Katowic w czasie edycji OFF Festivalu z 2012 roku lub nie kojarzy składu koncertującego w króliczych maskach, ten może to teraz nadrobić.

Sleep Party People mają na swoim koncie już trzy albumy, w tym wydany przed paroma miesiącami krążek „Floating”, który charakteryzuje większe niż w przypadku poprzednich dokonań podobieństwo do post-rockowej stylistyki Mogwai. Jednak mimo gitarowych upodobań, dokonania Duńczyków powinno się przede wszystkim lokować w gatunkach elektronicznych, brzmieniu na pograniczu ambientu czy dream popu.

Motoryczne gitary serwowane naprzemiennie z syntezatorowymi, melancholijnymi przestrzeniami zwracają swą uwagę z jeszcze jednego powodu – enigmatycznego wokalu Briana Batza oraz wielu efemerycznych dźwięków, które dodają tajemniczości i niecodzienności tego eklektycznego brzmienia. A to w pełni oddaje ich skandynawskie pochodzenie.

Jako support przed każdym z koncertów wystąpi grupa Bokka.

Kiedy: 25.11 (wtorek)
Gdzie: Poznań, Pod Minogą (ul. Feliksa Nowowiejskiego 8)
Start: 20:00
Wstęp: 35 zł / 45 zł
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Kiedy: 26.11 (środa)
Gdzie: Warszawa, BASEN (ul. Marii Konopnickiej 6)
Start: 19:00
Wstęp: 35 / 45 PLN
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów