Mono już 18 listopada zagra jedyny w tym roku koncert w Polsce w warszawskiej Hydrozagadce. Japońska grupa znana jest z bardzo emocjonalnych koncertów, w dodatku podczas warszawskiego show, który odbędzie się w Klubie Hydrozagadka, muzycy będą promować nie jeden, a dwa nowe albumy.

Kwartet przez lata zdążył sobie wypracować czołowe miejsce wśród postrockowych zespołów z całego świata. Muzycy z kraju kwitnącej wiśni rozpoczęli działalność w 1999 roku, a na koncie mają już siedem albumów, dwa kolejne zostały wydane jednocześnie 24 października. Największą sławę przyniosło im jednak wydawnictwo z 2009 roku pt. „Hymn To The Immortal Wind”.

„The Last Dawn” i „Rays Of Darkness” to najnowsze wydawnictwa zespołu, które mimo, że były rejestrowane jednocześnie to muzycznie są zupełnie rozbieżnymi dziełami – stanowią przeciwstawne, ale uzupełniające się historie. „The Last Dawn” ma czarować fanów spokojnymi, delikatnymi melodiami, zaś „Rays of Darkness” ma niepokoić i być „najbardziej mrocznym albumem w karierze grupy„.

Przed kwartetem z Japonii wystąpi amerykańska artystka Helen Money. Prawdziwe imię i nazwisko tej niezwykle utalentowanej wiolonczelistki to Alison Chesley. Jej grę można usłyszeć na ponad 150 krążkach artystów z całego świata. Mono, Broken Social Scene, Russian Circles, Disturbed i Anthrax to tylko garstka zespołów, z którymi Alison współpracowała i na których albumach się udzielała.

Helen Money na koncie ma trzy własne wydawnictwa, a w Warszawie promować będzie swój ostatni krążek „Arriving Angels”, nagrywany pod czujnym okiem Steve’a Albiniego – muzyka takich grup jak: Big Black, Rapeman i Shellac, ale także inżyniera dźwięku, który na swoim koncie współpracę ma z Manic Street Preachers, Nirvaną, Pixies, PJ Harvey czy Nine Inch Nails.

Kiedy: 18.11 (wtorek)
Gdzie: Warszawa, klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)
Start: 19:00
Wstęp: 45 zł / 55 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów