Pod kuratelą młodej Nowozelandki znanej nam pod szlachecko brzmiącym pseudonimem – Lorde – powstała właśnie zupełnie nowa, autorska ścieżka dźwiękowa do filmu „Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1″.

Jednak najwyraźniej artystka postanowiła, że nie zdominuje całej produkcji, a stanie się jej spoiwem. Stąd na eklektycznej liście utworów, które towarzyszyć będą zmaganiom dzielnej Katniss znajdą się produkcje tworzone przez wykonawców reprezentujących różne style muzyczne. Zjawiskowi Chemical Brothers w utworze „This Is Not a Game” czy Grace Jones w „Original Beast”. Ci artyści mówią sami za siebie. A to dopiero początek listy!

Mocną stroną projektu mają być duety i wieloosobowa kooperacja producencka – „Meltdown” – której wykonawcą został belgijski producent Stromae.

Wydany przez niego w zeszłym roku album „Racine Carrée” (zawierajacy m.in. przebojowy utwór „Papaoutai”) dostarczył muzycznej bazy dla kompozycji otwierającej soundtrack „śmiertelnch gier”. „Merci” – tak brzmi nazwa niewinnego kawałka, który przerodził się w niepokojącą dźwiękową syntezę emocji z kolejnej ekranizacji krwawych przygód Panny Everdeen. A to wszystko za sprawą producenckiej magii Stromae i zaangażowania czterech wokalnych sił: rapera Pusha T, żeńskiego kwartetu HAIM, Q-Tip’a (autora klimatycznego „ManWomanBoogie”) i oczywiście Lorde.

Sama baza, w postaci „Merci” była już pełnoprawnym hitem, ale okraszona zwodniczo-zmysłowym chórem HAIM/Lorde i seriami wytrawnych rapowych rymów w wykonaniu Pusha T i Q-Tip’a całość nabrała zupełnie innego wyrazu i stała się muzyczną alternatywą dla historii Kosogłosa.

Premierę albumu spod batuty Lorde zapowiedziano na 17 listopada, czyli cztery dni przed kinową premierą nowej odsłony „Igrzysk Śmierci”. Amazon już udostępnił przedsprzedaż, a tych którzy chcą usłyszeć efekt wspomnianej współpracy, odsyłamy do piosenki znajdującej się poniżej:

Nie ma więcej wpisów