Miłośnicy gitarowych brzmień spod znaku post-rocka i metalu progresywnego niech zarezerwują sobie wolne na początku marca przyszłego roku. W warszawskiej Progresji 7 marca w ramach Expect Delays Fest 2015 zagrają Sleepmakeswaves i Skyharbor. Na imprezę zaprasza oczywiście Post-rock PL.

Sleepmakeswaves po wydaniu debiutanckiego EP zatytułowanego po prostu „Sleepmakeswaves” oraz późniejszym wydawnictwie pt. „In Today Already Walks Tomorrow” stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych zespołów australijskiej sceny post-rockowej. Niesamowicie przestrzenne brzmienie z monumantalnymi gitarowymi riffami to znak rozpoznawczy zespołu. Sleepmakeswaves gościli już nie raz w kraju nad Wisłą, więc polscy fani post-rocka powinni doskonale ich kojarzyć. Wśród ich muzycznych inspiracji można wymienić choćby Mogwai, Sigur Rós czy Mono (którzy już we wtorek zagrają w warszawskiej Hydrozagadce). Sleepmakeswaves wracają aby promować swoją świetnie przyjętą najnowszą płytę „Love of Cartography”.

Drugim ogłoszonym artystą jest grupa Skyharbor, która powstała jako jednoosobowy projekt gitarzysty Keshava Dhara. Projekt szybko przerodził się w jeden z najbardziej obiecujących zespołów sceny progresywnej na świecie. Muzycy podczas koncertu na Expect Delays Fest zaprezentują na żywo nowe utwory z drugiego studyjnego albumu „Guiding Lights”, który 10 listopada miał swoją premierę.

Ceny biletów, a także kolejne ogłoszenia, pojawią się już wkrótce!

Nie ma więcej wpisów