Eksperymentatorzy w dziedzinie dźwięku, grupa Swans na czele z Michaelem Girą przybywają początkiem nadchodzącego miesiąca do Polski na trzy koncerty. Królowie post-punkowych dźwięków po występie na krakowskim festiwalu Unsound mają kolejną okazję, by zaprezentować swoją najnowszą i niezmiernie wyczekiwaną płytę „To Be Kind”, która pojawiła się w maju tego roku. Pierwsze trzy dni grudnia zostaną zaczarowane przez grupę w Poznaniu, Gdańsku oraz Warszawie.

Swans to amerykański zespół, który na rynku muzycznym istnieje od 1982 roku, początkowo mocno osadzony nowojorskim ruchu no wave. Zespół tworzą: Michael Gira, Norman Westberg, Christoph Hahn, Phil Puleo, Thor Harris i Christpher Pradica. Muzycy słynący z zamiłowania do niebanalnych dźwięków z każdym nowym albumem zaskakiwali swoich słuchaczy nowatorstwem. Po kilkunastoletniej przerwie wrócili w 2010 roku z albumem „My Father Will Guide Me Up a Rope to the Sky”, który na nowo rozbudził fanów grupy.

Trzynasty studyjny krążek „To Be Kind” wydany w tym roku jest potwierdzeniem geniuszu muzycznego zespołu, który z każdym kolejnym wydawnictwem zabiera nas w podróż po fascynujących dźwiękach. Warto wybrać się na któryś z występów, która za każdym w inny, ale charakterystyczny dla siebie sposób porywa publiczność brzmieniem.

Kiedy: 01.12 (poniedziałek)
Gdzie: Poznań, Eskulap (ul. Stanisława Przybyszewskiego 39)
Start: 20:00
Wstęp: 75/85 zł

Kiedy: 02.12 (wtorek)
Gdzie: Gdańsk, B90 (Ul. Doki 1)
Start: 19:00
Wstęp: 70 zł

Kiedy: 03.12 (środa)
Gdzie: Warszawa, Basen (ul. M. Konopnickiej 6)
Start: 21:00
Wstęp: 75/90 zł

Nie ma więcej wpisów