Pisze się o nich, że dorównują jakością swojej twórczości takim artystom jak Bonobo czy Massive Attack. Mowa oczywiście o grupie Submotion Orchestra, która z dzisiejszym dniem wypuściła na rynek swój album „Alium”.

Smukłe połączenie nu jazzu, nowoczesnego, trip-hopowego brzmienia oraz elektroniki z klasycznymi, instrumentalnymi dźwiękami okraszone sensualnym wokalem Ruby Wood to istna bomba, którą nie sposób przeoczyć. Płyta „Alium” zawiera 12 utworów. Dwoma z nich: „Trust / Lust” oraz „City Lights” podzielili się już wcześniej, wzmagając muzyczne apetyty przed premierą krążka. Udostępnione single nie zawiodły, zapowiadając kuszący dźwiękami album. Wydawnictwo ukazało się nakładem wytwórni Ninja Tune, znanej ze współpracy z Bonobo czy artystą z naszego muzycznego podwórka – Skalpelem.

To nie koniec muzycznych doznań związanych z płytą „Alium”. Submotion Orchestra przyjeżdża już jutro do Polski na dwa koncerty, by zaprezentować najnowsze wydawnictwo. Supportem na środowym i czwartkowych koncercie będzie Rubber Dots, rodzimy zespół tworzący muzykę elektroniczną.

Już teraz możecie zapoznać się z ich najnowszą płytą wprawiając się w atmosferę zbliżających się koncertów.

Nie ma więcej wpisów