Na tegoroczny grudzień zaplanowane są wspólne koncerty formacji We Call It A Sound oraz Lemodiena – tajemniczego autorskiego projektu nowego basisty WCIAS. Panowie pojawią się w Warszawie, Poznaniu, Wolsztynie i Kaliszu.

We Call It A Sound wydali w tym roku swój trzeci album – „Trójpole”, na którym to spotykają się trzy różne muzyczne estetyki: dub, R’n’B i folk, tworzące zamkniętą i dopełniającą się całość. Po raz pierwszy bracia Majerowscy zdecydowali się wydać płytę sumptem własnym oraz zaśpiewać na niej po polsku – dwie poprzednie „Animated” i „Homes & Houses” były w 100% anglojęzyczne.

Pod pseudonimem Lemodien kryje się Filip Figiel – współtwórca i silnie związany z kolektywem Soul Asylum Records muzyk, a od niedawna także basista zespołu We Call It A Sound. Podczas wspólnych koncertów planuje zaprezentować na żywo swój nowy materiał, który zostanie wydany na początku roku 2015, a sam o sobie pisze: „W swoim brzmieniu łączę motywy elektroniczne z gitarowymi i wokalem. Tworzenie muzyki to dla mnie sposób na opowiedzenie osobistych, wewnętrznych historii.”

Wydarzenia na pewno są ciekawą propozycją dla wiernych fanów WCIAS, jak i wszystkich poszukiwaczy nowych nurtów w rodzimej muzyce.

Daty koncertów:
11.12 – Warszawa – Eufemia
13.12 – Poznań – LAS
27.12 – Wolsztyn – WDK
28.12 – Kalisz – Żywa

Nie ma więcej wpisów