Co powstaje z połączenia formacji Skalpel, zespołu Őszibarack i znakomitego perkusisty? Debiutancki album zespołu NERVY, który niedawno ukazał się na polskim rynku muzycznym. Już w niedzielę, 7 grudnia w Jazz Club Hipnoza w Katowicach odbędzie się ich premierowy koncert w ramach Before Tauron Nowa Muzyka 2015.

Igor Pudło (Skalpel) i Agim Dżeljilji (Őszibarack) postanowili połączyć swoją wrażliwość i doświadczenie, powołując do życia nowy muzyczny byt, w którym jest zawarta synteza wspólnych fascynacji od Reicha, Ligeti’ego, Moondoga, po Yello czy New Order. Muzycy postanowili zaprosić również do współpracy Jana Emila Młynarskiego, który swą grą na perkusji dodał kolejny element do tej nieprzewidywalnej muzycznej układanki. Tak właśnie powstał zespół NERVY, którego nie sposób zaklasyfikować do żadnego gatunku muzyki. To mieszanka psychodelicznych brzmień, nuty szaleństwa, potężnej dawki energii i ogromnej muzycznej wyobraźni.

Scenę katowickiego klubu podbije zespół NERVY w 9-osobowym składzie. To będzie prawdziwa muzyczna uczta, w której wezmą udział takie instrumenty jak: puzon, tuba, waltornia czy saksofon. Jeśli lubicie odkrywać nowe brzmienia i szalone, muzyczne projekty, to z pewnością spodoba Wam się twórczość zespołu NERVY. Na początek polecamy numer „Extatic”!

Kiedy: 7.12 (niedziela)
Gdzie: Katowice, Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2)
Start: 19:00
Wstęp: 20 zł

Nie ma więcej wpisów