Foo Fighters to jeden z tych zespołów, który wyczekiwany jest w Polsce niczym cień w słoneczny dzień, czy deszcz w czasie suszy. Co roku w ankietach na wymarzonych headlinerów kolejnych edycji festiwali Panowie zajmują czołową pozycję. Promotorzy zasypywani są lawiną próśb o halowy koncert. Wydaje się, że idealną okazją do ściągnięcia ich nad Wisłę jest niedawna premiera ósmego w ich karierze albumu „Sonic Highways”.

Obserwując kolejne ogłoszenia trasy koncertowej, można nieco zwątpić w prawdopodobieństwo wizyty Foo Fighters w Polsce w najbliższym czasie. Rock Werchter specjalnie przesunęli przyszłoroczną edycję swojej imprezy, aby dostosować się do grafiku zespołu. Na domiar złego Panowie grają 4 lipca wielki koncert w Waszyngtonie. Kiedy wszyscy fani powoli zaczęli godzić się z faktem, że kolejny raz obejdą się smakiem, dotarła do nas informacja na nowo rozbudzająca nadzieję.

Antyradio na swojej stronie internetowej opublikowało krótkie fragmenty wywiadu z Davem Grohlem udzielonego dla „Makakofonii”. Frontman Foo Fighters opowiada w nim o procesie tworzenia ostatniego krążka. Na pomysł nagrania albumu w kilku rożnych miastach wpadł kilka lat temu, kiedy zespół zmuszony był nagrywać w garażu. Zrozumiał wtedy, że miejsce, w którym tworzy, ma wpływ na ostateczny kształt utworu. Uznał to również za świetny sposób zwrócenia uwagi na studia, z których zespół korzystał, a które są ważną częścią historii muzyki w USA.

Dave wspomniał o planach koncertowych związanych z Polską. Foo Fighters pojawi się w naszym kraju latem 2015 roku na „jakimś festiwalu”. Czy to przypadek, że ta informacja pojawiła się dzień po zapowiedzi ujawnienia pierwszych artystów Open’er Festival? Panowie mogliby otworzyć imprezę z wielkim hukiem 1 lipca i prosto z Gdyni udać się do Waszyngtonu.

Możemy już spać spokojnie, skoro sam Dave Grohl przekazał takie radosne wieści. Otwarta pozostaje kwestia terminu. Kto wie, może rozwiąże się ona już 10 grudnia.

Nie ma więcej wpisów