Line-up marcowego Expect Delays Fest rozrasta się z prędkością światła. Zaledwie dwa dni temu poznaliśmy headlinera, którym jest warszawska formacja Tides From Nebula, a już dziś prezentujemy kolejny zespół, który wraz z Sleepmakeswaves, Spoiwem i Skyharbor stanie siódmego marca na deskach sceny klubu Progresja.

Skład Expect Delays Fest 2015 zamyka powstała w 2011 roku formacja Besides. We wrześniu ubiegłego roku wydali debiutancki album pt. „We were so wrong”, który jak mówią sami muzycy pozwala uwolnić wyobraźnię i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”. Krążek został nagrany w studiu Radioaktywni w Częstochowie, w większości na tak zwaną „setkę”. Całość to 10 instrumentalnych, post rockowych kompozycji, w których można znaleźć całą paletę dźwięków – od tych kojących i spokojnych, po ostre, ciężkie granie.

Zespół ma już na swoim koncie występy u boku takich zespołów jak DispersE, Obscure Sphinx, czy Tides From Nebula. W lutym tego roku ich kawałek „And If I…” pojawił się na drugiej części kompilacji Post-rock PL, „Cold Wind is the Promise of a Storm”, który grupa skomponowała specjalnie na potrzeby składanki. Grupa może się także pochwalić zwycięstwem w 8. edycji programu Must Be The Music, gdzie zespoły instrumentalne raczej nie cieszyły się powodzeniem.

Nie ma więcej wpisów